Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Płońsk
7 min. temu

Gdzie wyrzucić stary komputer ?

gdzie wyrzucic stary komputer 400x300 - Gdzie wyrzucić stary komputer ?
2021-05-15 Smieci

Duża powszechność nowoczesnych technologii, sprawiają, że wiele osób zastanawia się gdzie wyrzucić stary komputer. Nie ma w tym nic dziwnego skoro tego typu sprzęt jest obecny w prawie każdej firmie oraz w domu.

Komputery za sprawą Internetu stały się naszym oknem na świat. Dziś nikt już nie wyobraża sobie bez nich prowadzania księgowości, pisania korespondencji czy też rozrywki. Ta ostatnia dzięki grom komputerowym oraz innym multimediom z roku na rok dociera do coraz to starszych grup wiekowych. Dziś już nikogo nie widzi widok osoby po pięćdziesiątce, która beztrosko przechodzi kolejne etapy ulubionej strzelanki. Jak wszystko jednak komputery ulegają zużyciu. I choć nie są wcale zepsute to z czasem trzeba je wymienić na nowe. Do najpopularniejszych możliwości na pozbycie się starego sprzętu zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucić stary komputer ?

  • Wywiezienie go do PSZOK – na naszym blogu wielokrotnie omawiamy kwestie związane z tym gdzie wyrzucić dany rodzaj odpadu. W większości przypadku odpowiedzią może być PSZOK. Nie inaczej jest i w tym przypadku. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przyjmie od Państwa zużyty sprzęt, bez pobierania za to dodatkowej opłaty. Aby dowiedzieć się gdzie jest takie miejsce w Państwa sąsiedztwie, wystarczy odwiedzić stronę WWW danej Gminy.
  • Oddanie w sklepie z RTV i AGD – jeśli szukamy informacji na temat tego, gdzie wyrzucić stary komputer to powinniśmy wziąć pod uwagę sklep, który sprzedaje nam jego następcę. W myśl przepisów ma on obowiązek przyjąć Państwa peceta w stosunku 1:1. Po zakupie nowego laptopa otwiera się przed Państwem możliwość do oddania starego i zbędnego już sprzętu. Za czynność tą zazwyczaj nie są pobierane opłaty.
  • Wystawienie na sprzedaż – osoby, które lubują się w nowinkach technicznych, wymieniają komputery nader często. Bywa jednak, że ich sprzęt wcale nie jest jednak najgorszy. W takiej sytuacji można pomyśleć o jego zbyciu. W dobie pandemii rynek wtórny poszukuje komputerów dla dzieci, które musza uczyć się online i do tzw. pracy zdalnej. Zarobione w ten sposób pieniądze są tu efektem ubocznym, a priorytetem staje się fakt przedłużenia żywotności urządzenia.  

 

Gdzie wyrzucić stary komputer ?
Gdzie wyrzucić stary komputer ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?
Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?
Gdzie wyrzucić pralkę ?
Gdzie wyrzucać tetra pak ?
Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?
Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym ?

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację