Segregatory to standard, jeśli chodzi o przechowywanie dokumentów. Z tego typu przedmiotami spotykamy się zarówno w naszych domach, jak i miejscach pracy.

Niektóre biura mają ich co niemiara, a prawdziwym królestwem segregatorów są archiwa. To właśnie tam można spotkać niezliczoną ilość różnego rodzaju produktów, które mają za zadanie zabezpieczyć kartki papieru i utrzymać je w jako takim ładzie.

Gdzie wyrzucać segregatory ?

Ideą stosowania przedmiotów, o których dziś mowa jest takie uporządkowanie dokumentów, aby można było bez trudu wyszukać interesujące nas informacje. Segregatorów można wiec używać do trzymania akt pracowniczych, faktur kosztowych, czy do śledzenia relacji z kontrahentami.

I choć produkty te są z założenia trwałe to nieraz pojawia się pytanie, gdzie wyrzucać segregatory. W końcu jak wszystko ulegają one stopniowemu zużyciu. Aby na nie odpowiedzieć, warto przyjrzeć się ich budowie. Typowy segregator to przedmiot, który jest wielomateriałowy. W jego skład wchodzi między innymi:

  • Mechanizm dźwigniowy i kółkowy – zbudowany zazwyczaj z metalu
  • Tekturowa okładka
  • Laminat z tworzywa sztucznego.

Biorąc pod uwagę wyżej wymienione elementy okazuje się, że segregatory nie pasują do żadnego z pojemników na surowce, przeznaczone do recyklingu. Pojawia się wiec dylemat, co z nimi zrobić. Na chwilę obecną nie prowadzi się recyklingu segregatorów, co powoduje że trzeba je umieścić w pojemniku na odpady zmieszane. Przed uczynieniem tego warto się upewnić, czy aby na pewno segregator został pozbawiony wszystkich dokumentów. W ten sposób ustrzeżemy się wycieku danych, które mogą okazać się poufne.

 

Gdzie wyrzucać segregatory ?

Gdzie wyrzucać segregatory ?

 

Zobacz także:

Segregacja odpadów w firmie
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Aplikacja MPK Pure Home
Jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek ?
Oprogramowanie dla firm komunalnych
Gdzie wyrzucić materac?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Zamość

18 min. temu