Osoby, które są odpowiedzialne za zakupy w danej firmie dość często rozlicza się z efektów. Taki stan rzeczy nie może nikogo dziwić, skoro ekonomia jest czynnikiem nadrzędnym wszelkich działań biznesowych. Zaopatrzeniowcy, muszą więc nie tylko kupić daną rzecz szybko i tanio, ale również dołożyć wszelkich starań, aby była właściwie wykorzystana.

Swoiste marnotrawstwo stanowi prawdziwą zmorę wielu przedsiębiorstw. Często zbyt wysokie koszty sprawiają, że nawet najlepsza kalkulacja „bierze w łeb”. I choć wynajem toalet nie wpływa znacząco na wynik finansowy to warto mu się przyjrzeć dokładniej. Drobne historie budują bowiem większą całość i w ujęciu makro mogą mieć istotne znaczenie. Dziś zatem podpowiemy Państwu jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić. Aby tego dokonać wystarczy:

Podpowiadamy, jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić

  • Odpowiednio ją umiejscowić – duże inwestycje mają to do siebie, że odbywają się na znaczących powierzchniowo placach budowy. Wynajem więcej niż 1 toalety przenośnej ma sens, gdy dysponujemy licznymi brygadami. W przeciwnym razie warto tak posadowić kabinę, aby dostęp do niej był tak samo zbliżony dla wszystkich. Często lepiej uzgodnić większą liczbę serwisów, niźli zamawiać kolejne sztuki toalet. Jest to nie tylko tańsze, ale również pozwala optymalnej wykorzystać przestrzeń posiadanego zaplecza socjalnego.
  • Wybranie właściwego okresu wynajmu – wysokość dzierżawy za toalety przenośne jest ściśle uzależniona od przewidywanego okresu wynajmu. Warto go zatem doprecyzować i zapytać osoby decyzyjne o to czy na pewno kabina potrzebna jest od zakładanej daty przybycia na plac budowy. Wiele razy okazuje się, że pracownicy mają dostęp do przyłącza sanitarnego, a WC stoi niewykorzystane.
  • Dobranie wystarczającej ilości serwisów – wiele razy poruszaliśmy już temat wyboru odpowiedniej liczby serwisów. Cotygodniowe pompowanie nieczystości może okazać się zbyt częste w sytuacji gdy z przenośnej toalety korzysta raptem parę osób. Omijając statystyki najlepszą metodą doboru ilość przyjazdów pojazdu asenizacyjnego jest obserwacja i czerpanie wiedzy z poprzednich budów. Dobrym pomysłem jest również wzięcie pod uwagę pory roku. W upalne dni kabiny mogą wymagać częstszych przyjazdów ekipy serwisowej.
Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?

Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać żarówki ?
Gdzie wyrzucać odpady biodegradowalne ?
Jak zaoszczędzić na wywozie odpadów ?
Gdzie trafiają nasze odpady ?
Jak poprawić jakość segregacji odpadów ?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zamów przenośną toaletę,
pod dowolny adres w kraju
Wynajmij toaletę

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Płońsk

35 min. temu