Wynajem kontenera na odpady zmieszane

Wynajem kontenera na odpady zmieszane

Czym charakteryzuje się kontener na odpady zmieszane?

Odpady zmieszane to potoczna nazwa różnego rodzaju śmieci. Można ją rozumieć na wiele sposobów. Najczęściej jednak uważa się za nie, niesegregowane zmieszane odpady komunalne (kod: 20 03 01), a także mix odpadów budowlanych.

Raz na jakiś czas wiele osób miewa potrzebę w zakresie ich odbioru. Wynajem kontenera na odpady zmieszane to temat, który pojawia się przy okazji takich wydarzeń jak duża impreza plenerowa, czy też remont. Warto dowiedzieć, czym kierować się podczas jego zamawiania. Do najważniejszych kwestii w tym obrębie zaliczyć możemy:

Wynajem kontenera na odpady zmieszane

  • Przeznaczenie – jak wspominaliśmy na wstępie niniejszego artykułu śmieci zmieszane można rozumieć w dwójnasób. Zamawiając wynajem kontenera na odpady zmieszane, warto od razu określić jego przeznaczenie. Jeśli zbiornik ma posłużyć do śmieci z remontu to nie powinny się z w nim znaleźć odpady komunalne, które pochodzą z naszego bytowania. W przypadku połączenia tych dwóch frakcji nieczystości, może się bowiem okazać, że zawartość kontenera, trzeba będzie przebrać. W przypadku odpadów poremontowych nie zawsze mile widziane jest również mieszanie ich z gruzem. Sprawdzoną ofertą na odbiór tego ostatniego dysponuje: wywóz gruzu Poznań.
  • Wielkośćodpady zmieszane mogą mieć różną objętość. Od tego jak duży ma być kontener, zależy oczywiście jego cena. Przy obecnej cenie utylizacji śmieci warto przemyśleć, jaki zbiornik będzie dla nas najlepszy. Przy wywozie odpadów próba oszczędzania może spełznąć na niczym. W końcu śmieci i tak trzeba będzie wywieźć, a zamówienie kolejnego zbiornika może okazać się droższe niż jednokrotne wydzierżawienie większego kontenera.
  • Długość wynajmuwynajem kontenera na odpady zmieszane jest zazwyczaj ograniczony czasowo. Mając do dyspozycji określoną liczbę dni, warto tak zaplanować prace, aby mógł on być optymalnie wykorzystany. Jeśli więc dysponujemy odpowiednią przestrzenią to dobrze jest przygotować śmieci, pakując je np. w worki i w odpowiednim czasie przystąpić do jego załadunku. Odpady zmieszane z grupy nieczystości komunalnych mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy i dlatego nie warto zwlekać z ich odbiorem.
  • Cena – najczęściej budowlane odpady zmieszane są tańsze w utylizacji od komunalnych. Dobrze jest zatem jednoznacznie określić co będzie znajdować się w wynajmowanym zbiorniku. Im precyzyjniej to zrobimy, tym istnieją mniejsze szanse, że jego zawartość nie zostanie zanegowana. Do kontenerów na odpady zmieszane nie powinno się wyrzucać elektroniki, odpadów bio ani mebli. Sprzęt zasilany prądem można za darmo oddać do PSZOK, a gabaryty powinny być wywożone oddzielnie. W przypadków takich odpadów jak np. skoszona trawa, kwestia ich zagospodarowania zależy w dużej mierze od danej Gminy.

 

Wynajem kontenera na odpady zmieszane

Wynajem kontenera na odpady zmieszane

 

Odpady zmieszane miewają różne oblicza. Zawartość starej altany, czy też pomieszczenia gospodarczego trzeba więc odpowiednio zweryfikować przed podjęciem decyzji o konieczności zamówienia kontenera. W zbiorniku na odpady zmieszane nie mogą się także znajdować takie nieczystości jak: śmieci niebezpieczne, leki czy też baterie lub akumulatory.

Zobacz także:

Wywóz odpadów,śmieci – rodzaje i koszty
Wywóz odpadów wielkogabarytowych
Gdzie wyrzucać zapalniczki ?.
Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?
Gdzie wyrzucać lakiery do paznokcji ?
Gdzie wyrzucać odpady ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płock

2 godz temu