Śmieci wielkogabarytowe i ich utylizacja

Wywóz odpadów wielkogabarytowych potrzebny jest w zasadzie każdemu. Nie ma się co dziwić skoro każdy z nas od czasu do czasu wymienia meble i inne elementy wyposażenia o ponadnormatywnym rozmiarze.

Temat odpadów i tego co z nimi zrobić schodzi zazwyczaj na dalszy plan. Tymczasem wywóz śmieci gabarytowych jest warunkiem koniecznym do zmiany wizerunku naszego domu lub mieszkania. W końcu nie wstawimy do sypialni kolejnego łóżka i nie będziemy jadać przy dwóch stołach jednocześnie. Na szczęście na wywóz śmieci gabarytowych istnieje szereg sposobów. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

  • Samodzielny transport odpadów gabarytowych do PSZOKwywóz odpadów wielkogabarytowych można przeprowadzić samodzielnie. Szczęśliwe zatem mogą być te osoby, które posiadają busa lub chociaż przyczepkę. PSZOKI – i mają w obowiązkach przyjęcie odpadów o kodzie 20 03 07 i muszą to zrobić nieodpłatnie. Warunkiem do skorzystania z PSZOK – u jest złożenie deklaracji odpadowej. Niekiedy w tego typu miejscach można zamówić także transport odpadów, lecz nie jest to zjawiskiem powszechnym.
  • Udział w zbiórkach odpadów wielkogabarytowych – duża część Samorządów zdaje sobie sprawę jak wielką uciążliwością są odpady takie jak szafa, łóżko, czy też stół. Z uwagi na ten fakt organizowane są zbiórki omawianych dziś śmieci. Skorzystać z nich mogą osoby z danej Gminy u których powstały odpady wielkogabarytowe. Akcje odbioru gabarytów mają wiele zalet. Nie trzeba bowiem wozić odpadów na znaczne odległości, a czasami nawet możliwy jest ich wywóz spod domu.
  • Wystawienie ogłoszenia w rubryce „oddam za darmo”wywóz odpadów wielkogabarytowych nie musi być ostatecznością. Stare graty mogą okazać się tylko z pozoru nikomu niepotrzebne. Jeśli dany przedmiot nie jest zniszczony to warto pomyśleć o oddaniu go potrzebującym. Meblościanka, czy segment mogą przydać się osobom, które dopiero co wkraczają w dorosłość lub stanęły przed koniecznością szybkiego umeblowania mieszkania.
  • Zamówienie odbioru gabarytówwywóz odpadów wielkogabarytowych można zamówić na rynku usług komercyjnych. W dzisiejszej rzeczywistości tego typu usługami zajmuje się bardzo dużo firm, oferujących konkurencyjne stawki. Warto jednak wybierać zawsze taki podmiot, który ma jakąś renomę. Nikt nie chce przecież, aby jego meble znalazły się w pobliskim lesie czy trafiły do spalenia w piecu.
  • Wydzierżawienie kontenera na gabarytywywóz odpadów wielkogabarytowych dobrze jest przeprowadzić w kontenerze, który można wynająć w wybranej firmie komunalnej. Taki sposób, choć najdroższy, może okazać się niezwykle wygodny. Nie dość, że na załadunek odpadów będziemy mieć kilka dni to jeszcze wielkość kontenera umożliwi pozbycie się wszystkich zbędnych mebli. Minusem wynajmu kontenerów są niestety dość wygórowane stawki. Odpady wielkogabarytowe należą do najdroższych w zagospodarowaniu. Przykładową ofertą w tym zakresie dysponuje np. wywóz odpadów budowlanych Poznań.

 

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

 

Zobacz także:

Wynajem kontenera na odpady zmieszane.
Kontener na odpady zielone.
Gdzie wyrzucić pralkę ?
Gdzie wyrzucać tetra pak ?
Gdzie wyrzucać papierki po batonach ?
Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

5 godz temu