Platforma odpadowa Smieci.eu ma za zadanie nie tylko ułatwić Państwu zamówienie toalet czy ogrodzeń, ale i krzewić wiedzę na temat recyklingu.

Tego typu zadanie uznaliśmy za jeden z naszych priorytetów i jesteśmy mocno nastawieni na jego realizację. W miarę upływu czasu kierunek naszego działania pozostał niezmienny i nadal skupiamy się na propagowaniu wiedzy ekologicznej. Dzięki wiadomościom, które można znaleźć na blogu, wiele osób zainteresowało się tematyką recyklingu. Jesteśmy wręcz przekonani, że dzięki naszej obecności mniej odpadów trafiło i trafi na dzikie wysypiska. Łatwo to zobaczyć w statystykach portalu. W 2020 roku największą popularnością wśród naszych czytelników cieszyły się następujące zagadnienia:

Zagospodarowanie odpadów w liczbach

  • Zagospodarowanie odpadów styropianugdzie wyrzucać styropian, oto jest pytanie. Kwestie styropianu i jego recyklingu, i różnic pomiędzy styropianem opakowaniowym i budowlanym były przez nas omawiane nieraz. Starczy powiedzieć, że zainteresowaliśmy nimi blisko 15 000 odwiedzających. Tego typu liczby muszą robić wrażenie i pokazywać skalę zainteresowania zagospodarowaniem odpadów o kodzie 15 01 02 i 17 06 04.
  • Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD – optyczne nośniki danych takie jak płyty CD oraz DVD czy Blue Ray powoli odchodzą do lamusa. Nie ma sensu ich produkować skoro większość danych można z powodzeniem przechowywać w chmurze. Nie dziwi zatem fakt, że ich utylizacja budzi coraz większe zainteresowanie. Artykuł na temat sposobów pozbycia się starych nośników danych przeczytało prawie 5000 unikalnych użytkowników. Można go znaleźć tutaj.
  • Zagospodarowanie odpadów z opakowań po dezodorantach – jeśli widzimy czarnoskórego mężczyznę, który zasiada na koniu to od razu przed oczami rysuje się nam popularna marka dezodorantu. Sielanka kończy się jednak, kiedy trzeba wyrzucić opakowanie. Blisko 3000 osób zapytało wyszukiwarkę Google o jej wiedzę powyższym temacie. Ta zaś przekierowała ich bezpośrednio na naszą witrynę. Już pierwszy miesiąc 2021 roku pokazuje, że i w tym roku będzie podobnie.

 

Gdzie wyrzucać dany rodzaj śmieci ?

Gdzie wyrzucać dany rodzaj śmieci ?

 

Jak widać ekologia budzi szerokie zainteresowanie. My sami mamy nadzieję, że nie osłabnie ono w kolejnych latach. Nadal zatem będziemy wespół z Państwem realizować swoją misję ocalenia planety dla przyszłych pokoleń.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać odpady ?
Kalkulator kosztów ogrodzenia budowy
Czego nie wyrzucać do pojemników na odpady ?
Wybór pojemników na odpady
Odpady szkła i szklano podobne
W co wyposażyć punkt gromadzenia odpadów ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

4 godz temu