Odpady motoryzacyjne były przez nas omawiane wielokrotnie. Nigdy jednak nie zajęliśmy się kwestią tego, gdzie wyrzucać opakowania po oleju silnikowym.

Gdzie wyrzucać opakowania po oleju silnikowym ?

Okazuje się, że temat ten nie jest wcale taki prosty i jednoznaczny jak w przypadku innych śmieci. Sposób zagospodarowania butelek po oleju silników zależy w dużej mierze od Gminy, a jakiej Państwo mieszkacie. Warto zatem w tym przypadku powołać się na przepisy lokalne i sprawdzić, gdzie może być zutylizowane tego typu opakowanie. W większości przypadków będzie to Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Istnieją jednak miejsca w Polsce, gdzie przeznaczeniem butelek po oleju silnikowym będą pojemniki na metale i tworzywa sztuczne. Osobną kwestią pozostaje jednak to, gdzie wyrzucać sam olej silnikowy, a nie tylko butelkę, w której jest on przechowywany. Okazuje się, że w tym przypadku mamy swego rodzaju wybór i możemy oddać tego typu substancję do:

  • stacji tankowania pojazdów,
  • punktów mechaniki pojazdowej,
  • autoryzowanych stacji obsługi pojazdów,
  • Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

 

Gdzie wyrzucać opakowania po oleju silnikowym ?

Gdzie wyrzucać opakowania po oleju silnikowym ?

 

Zobacz też:

Kody odpadów nieczystości poremontowych
Jak portal Smieci.eu wspiera firmy i klientów indywidualnych ?
Zakaz mieszania śmieci
Gdzie zamówić wywóz śmieci ?
Jaka będzie zima 2020 ?
Jak pozbyć się starych ubrań i butów ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

8 min. temu